Akt w małym formacie 2023 [wystawa pokonkursowa]

Zapraszamy do Galerii Fotografii na wernisaż pokonkursowej wystawy I Międzynarodowego Konkursu Fotografii „Akt w małym formacie 2023”. Założeniem konkursu było prezentowanie piękna ludzkiego ciała poprzez fotografię artystyczną. Oczekiwane były prace, które intrygują swoim kształtem, formą, kompozycją i nastrojem. Celem było ukazanie urody zarówno kobiecego, jak i męskiego ciała, modelek i modeli.

Zapraszamy na wernisaż 25 sierpnia 2023 godz.18:00 


Świdnica, 14.07.2023

Protokół z posiedzenia Jury

W dniu 14 lipca 2023 r. odbyło się posiedzenie Jury Międzynarodowego Konkursu Fotografii „AKT W MAŁYM FORMACIE 2023”.

Jury w składzie:

Andrzej Protasiuk — Es. FIAP

Andrzej Rutyna — Okręg Dolnośląski ZPAF

Dariusz Sebastiański — organizator plenerów aktu „Łyse Plenery”

Po obejrzeniu 206 prac nadesłanych przez 49 autorów, postanowiło przyznać następujące nagrody:

GRAND PRIX – 6000 zł: „ AKT W MAŁYM FORMACIE 2023” MAREK JURAS , PRAGA , CZECHY „Meanwhile in galaxy far far away (2021)”

Dwie równorzędne nagrody w wysokości 1500 zł :

JERZY BEDNARSKI, KIELCE, POLSKA „Dogrzane poddasze 1”

JAKUB DŁUGOSZ, POZNAŃ , POLSKA , „Tchnienie”

Trzy równorzędne wyróżnienia w wysokości 600 zł :

JAN BRZEZIŃSKI, LUDWIKOWICE KŁODZKIE, POLSKA, „Powrót do domu”

WOJCIECH JACHYRA, KOLBUSZOWA, POLSKA, „Figure study”

WIESŁAW MAZUL, NAGLADY, POLSKA, „Akt-2”

Do wystawy pokonkursowej Jury zakwalifikowało 49 prac 27 autorów:

1. Bałaban Bartłomiej Pół akt
2. Baran Roman 3, 4, 5
3. Bednarski Jerzy Dogrzane poddasze 1, Dogrzane poddasze 2
4. Brzeziński Jan Nocne kwiaty
5. Buczma Mariusz Bez tytułu #1 Bez tytułu #2 Bez tytułu #3
6. Czerkawski Andrzej Pomiędzy wierszami
7. Długosz Jakub Zebra, Tchnienie, Kosmos
8. Jachyra Wojciech Figure Study 1, Figure Study 2, Figure Study 3
9. Jakubowska Anna Urok kolei wąskotorowych I , Urok kolei wąskotorowych II
10. Jankowski Witold Baletnica, Zawstydzona, Ewelina
11. Juras Marek Descendance, Apollo Mission, Oracle, Creative Moments Meanwhile In A Galaxy far far away GRAND PRIX
12. Kołodziej Zbigniew I am
13. Kozdraś Robert Barbara
14. Mażul Wiesław  Akt-2
15. Mika Marzena Strażak Pożar
16. Modrzejewski Adam Zwielokrotnienie  II
17. Nowaczyk Jakub Ołtarz
18. Pilichowska Edyta Akt japoński
19. Przygoda Mariusz Cello xxx,  xxx
20. Rzepiński Robert Kuszenie Promień życia
21. Spychała Łukasz Character
22. Surma-Piechota Joanna Krajobraz tajemnicy
23. Szymela Kazimierz Duet
24. Ślązak Adrian Trofeum
25. Grzegorz Wójcik Nymphis Swing
26. Zadora Jarosław Foliowce Światłość
27. Ziętkowski Krzysztof Dla Niej