Wyobrażenia | Kama Karst

Kamila Karst urodziła się w Świdnicy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w latach 1990-1995. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w dziedzinie grafiki artystycznej u prof. Andrzeja Basaja i adiunkta Pawła Frąckiewicza oraz projektowania graficznego u prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Od 1997 r. jest członkiem ZPAP oddział we Wrocławiu. Główne dziedziny zainteresowań to: malarstwo, rysunek, formy przestrzenne, grafika użytkowa, grafika warsztatowa (litografia, linoryt, akwaforta itd.).

„Rzeczywistość widzialna jest dla mnie pretekstem do przejścia w świat fantazji, legend i mitów, gdzie proste, ponadczasowe wartości splatają się z odwiecznymi pragnieniami i lękami. Ten Świat pełen barwnych, fantastycznych postaci, stanowi bogate źródło moich inspiracji, pozwalając jednocześnie na nieograniczoną swobodę wypowiedzi”.

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, indywidualnych oraz plenerach. Jest laureatką światowego Konkursu Biennale Rzeźby Cartasia 2014 (Włochy).

wernisaż wystawy 7 lipca 2023 r. godz. 19.00

foto: Wojciech Skiślewicz